Praha 5 bezdůvodně utratí 34,5 milionů za školku, kterou může mít zdarma

14. dubna 2021
Praha 5 bezdůvodně utratí 34,5 milionů za školku, kterou může mít zdarma

Zastupitelstvo MČ Praha 5 na svém úterním zasedání schválilo staronový návrh místostarosty Tomáše Homoly (STAN) na odkoupení objektu mateřské školy v areálu Waltrovka, kterou MČ může zdarma využívat až 15 let. Zastupitelský klub Pirátů považuje předčasný odkup za bezdůvodný a nevýhodný.

„Místostarosta Homola prosazuje odkup už podruhé. Podporu pro něj neúspěšně hledal ve výborech zastupitelstva již v říjnu 2020. Tentokrát zřejmě již dokázal některé koaliční partnery přesvědčit,” říká Adam Rut předseda zastupitelského klubu Piráti.

Objekt převzala MČ od investora Penta Investment v květnu loňského roku a podle dohody jej může bezplatně využívat až 15 let a následně disponovat předkupním právem. Maximální kupní cena byla stanovena na 40 milionů korun. Současnou nabídku odkupu, a to i přes to, že ji investor ponížil o 5,5 milionu korun, nepovažují Piráti za výhodnou.

“Předčasným odkupem se radnice nesmyslně zříká výhody, kterou se investor zavázal poskytnout,” doplňuje Karel Bauer, člen finančního výboru.

Navíc nabídka úspory 5,5 milionů je podle Pirátů jen zdánlivá. Budovu předškolní děti využívají teprve od loňského září. Předčasným odkupem se MČ Praha 5 zříká výhody, kdy nemusela řešit žádné případné budoucí poruchy nebo nenadálé nehody.

Podle Pirátů Praha 5 místostarosta Homola a potažmo celá vládnoucí koalice dlouhodobě vychází vstříc spíše developerům, než aby chránila zájmy občanů městské části. O tom svědčí i podněty ke změnám územního plánu, které také byly zařazeny a schváleny na úterním zasedání zastupitelstva.

Kontakt pro média:

Štěpán Rattay, předseda kontrolního výboru MČ Praze 5 a zastupitel, tel: 777 180 007; mail: stepan.rattay@pirati.cz

Michal Polák, media manažer KS Praha, tel: +420 608 517 127; mail: michal.polak@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Pirátský swap stánek na Arbesově náměstí

Pirátský swap stánek na Arbesově náměstí

Možná jste si v sobotu 13. dubna na Arbesově náměstí kousek od zastávky tramvají směrem do centra všimli pirátského stánku s použitým oblečením, doplňky a knihami. Piráti z Prahy 5 se totiž rozhodli udělat něco pro sousedy a občany páté městské části a uspořádat pravidelný výměnný bazar.

Co odhalil případ Terasy Barrandov

Co odhalil případ Terasy Barrandov

Piráti Prahy 5 před několika dny na svém FB zveřejnili informaci o porušení územního plánu nedávno zkolaudovanými stavbami na Barrandovských terasách. která vycházela z podrobného článku na webu Spolku na ochranu Barrandova.

Nové předsednictvo

Nové předsednictvo

V našem místním sdružení Pirátů Prahy 5 po dvou letech opět proběhly volby do jeho vedení.