Aktuality

Pirátský swap stánek na Arbesově náměstí

Pirátský swap stánek na Arbesově náměstí

Možná jste si v sobotu 13. dubna na Arbesově náměstí kousek od zastávky tramvají směrem do centra všimli pirátského stánku s použitým oblečením, doplňky a knihami. Piráti z Prahy 5 se totiž rozhodli udělat něco pro sousedy a občany páté městské části a uspořádat pravidelný výměnný bazar.

Co odhalil případ Terasy Barrandov

Co odhalil případ Terasy Barrandov

Piráti Prahy 5 před několika dny na svém FB zveřejnili informaci o porušení územního plánu nedávno zkolaudovanými stavbami na Barrandovských terasách. která vycházela z podrobného článku na webu Spolku na ochranu Barrandova.

Nové předsednictvo

Nové předsednictvo

V našem místním sdružení Pirátů Prahy 5 po dvou letech opět proběhly volby do jeho vedení.

Rok na radnici Prahy 5 s Piráty

Rok na radnici Prahy 5 s Piráty

Rok od vzniku koalice v Praze 5 je vhodnou příležitostí pro první ohlédnutí za naší prací na radnici. Naši radní a zastupitelé prosazují pirátský volební program, snaží se o maximální transparentnost a otevřenost správy Prahy 5 a také o snížení zbytečných provozních nákladů. Z projektů, na nichž pracujeme, vybíráme ty, které považujeme za stěžejní.

Participační podzim

Participační podzim

Snaha zapojit veřejnost do rozhodování o budoucnosti naší městské části je doprovázeno řadou participačních aktivit. „Záleží nám na vašich názorech a každý vyplněný dotazník i osobní setkání s občany nám pomáhá,“ řekl radní pro participaci a otevřenou radnici Filip Karel.

Linka 232 místo lávky

Linka 232 místo lávky

Jako náhrada za uzavření lávky přes Smíchovské nádraží bude od pondělí 9. 10. 2023 v pracovní dny od cca 5:30 do 20:00 hodin v provozu nová doplňková linka PID číslo 232. Pojede v trase Smíchovské nádraží – Pod Děvínem – Správa sociálního zabezpečení – Křížová – Na Knížecí i opačně. Ta bude jezdit v základním intervalu 30 minut s vloženými dalšími spoji ve špičkách.

Parlament dětí a mládeže Prahy 5 zahájil svou činnost

Parlament dětí a mládeže Prahy 5 zahájil svou činnost

Na místě, kde obvykle jednají zastupitelé naší městské části, se ve čtvrtek 5.10. poprvé sešel Parlament dětí a mládeže Prahy 5. Na místě bylo celkem 23 žáků a studentů. Proběhlo vzájemné seznámení, diskuse o tématech, kterým by se chtěli mladí lidé chtěli věnovat a také volba předsednictva, které by už od příštího zasedání mělo činnost parlamentu řídit a organizovat. Žáci a studenti projevili největší zájem o témata dopravy, veřejného prostoru a kultury. Další zasedání se tady bude věnovat především těmto oblastem, zejména identifikaci konkrétních kroků a aktivit, které je možné udělat.

Participace v Praze 5

Participace v Praze 5

Již posedmé se občané Prahy 5 mohou zapojit do vylepšování místa, na kterém žijí, prostřednictvím participativního rozpočtu „Zlepšuj Pětku“, ale poprvé mohli své nápady podávat také žáci základních škol z Prahy 5 v rámci samostatného participativního projektu „Pébéčko“.

Musíme se ptát mladých, rozhodujeme hlavně o jejich budoucnosti

Musíme se ptát mladých, rozhodujeme hlavně o jejich budoucnosti

Před několika dny bylo na podepsáno Memorandum o spolupráci mezi Městskou částí Praha 5 a Domem dětí a mládeže Praha 5, jehož cílem je vznik a podpora Parlamentu dětí a mládeže Prahy 5. Ten bude tvořen mladými lidmi, kteří žijí nebo studují v Praze 5, a budou se vyjadřovat se k vybraným tématům zastupitelstva naší městské části a dalších orgánů Prahy 5. Zajímá nás také jejich názor na různé akce, které se konají na území Prahy 5.

Piráti uklízeli na Žvahově

Piráti uklízeli na Žvahově

Prokopské a Dalejské údolí a jejich přilehlé okolí patří k nejkrásnějším přírodním lokalitám na území Prahy 5. Je to nejen oblíbené místo pro rekreaci a relaxaci, které využívá mnoho zdejších obyvatel i dalších občanů Prahy, ale zároveň zde roste i mnoho vzácných rostlin, žije řada zajímavých živočichů a nacházejí se tu významná paleontologická naleziště a geologické útvary. Za zmínku stojí i Pražský Semmering, který můžete projet motoráčkem na trati ze Zličína na Smíchov jako za starých časů, případně obdivovat smělou konstrukci viaduktu při putování Prokopským údolím.